Domeinnaam .MISR : Egypte in het hart van de moderniteit
|
Egypte kan trots zijn op zichzelf: zij wordt het derde Arabisch land met een eigen nationale extensie, door de lancering van de .MISR in Arabische karakters.
Het Egyptische ministerie van communicatie is ook de registrant van de extensie, en heeft de keuze gemaakt om het beheer van de registratie van domeinnamen te verdelen tussen 3 verschillende entiteiten. Aldus zullen TE Data, Vodafone Data Link Registrar belast worden om over te gaan tot .misr domeinnaam registraties ... elk op hun eigen manier. Aanvragers mogen zich bijgevolg verwachten aan verschillende regels en procedures naargelang de entiteit die ze zullen kiezen. Maar momenteel ontmoedigen deze gegevens geenszins het Egyptische enthousiasme.
Tot 29 juli, werd prioriteit gegeven aan Egyptische overheidsinstellingen, zodat ze hun domeinnamen konden registreren en beveiligen.
Vanaf 22 augustus, krijgen Egyptische bedrijven en houders van Egyptische merken die reeds geregistreerd zijn in het Arabisch voorrang. Zij zullen dan in staat zijn om het equivalent van hun domeinnaam in Arabische tekens te registreren. Het ministerie deelt mee dat er geen lokale aanwezigheid nodig zal zijn om dit te doen.
Wat volgt, blijft onduidelijk en is niet echt in te schatten. Niemand weet wanneer de "Sunrise" eindigt, noch zijn er details over beschikbaar. Het enige dat tot nu toe bekend is, is dat er eveneens een "Landrush" zal zijn, maar momenteel zijn er geen formaliteiten of procedures voor registratie vrijgegeven.
De enige informatie waar we zeker van zijn is het volgende: om een .misr domeinnaam te kunnen registreren, zal de aanvrager het kentekenbewijs van zijn merk of bedrijf moeten aanbieden, maar hij zal ook een brief moeten voorleggen waarin de aanvraag staat voor zijn registratie in Arabische tekens. De registratie is alleen mogelijk als de aanvrager in staat is om een "delegatie van bevoegdheid ten aanzien van de aanbieder", officieel gegeven door de Egyptische overheid (of door een Egyptische ambassade / consulaat), voor te leggen.
Controleer de beschikbaarheid van uw domeinnaam
|
|
|
|
Posted on : 25/08/2010
|
|
|
|